Profesionální trenérka fitness

Blog

Mýty ve fitness - část druhá
Mýty ve fitness - část druhá

MÝTUS 4: Prováděním cviků na břicho zredukuji tuk a vyrýsuji

Realita: Cvičením břicha můžete břicho zpevnit, pouhým nekonečným prováděním zkracovaček se vám však kostky na břiše neobjeví. Záleží samozřejmě i na genetice, na tom, v jakém místě máte předpoklad pro ukládání tuku (někdo více ve spodní, někdo více ve vrchní části těla), přesto však vyrýsování břicha bývá hlavně o stravě. Namísto nekonečného zkoumání nejrůznějších videí a návodů jak na sixpack se zaměřte na stravu, a na komplexní cviky. Vaše břicho a střed těla pracuje ať už cvičíte téměr cokoliv. Uděláte tedy lépe, pokud se budete soustředit například na rozvoj dřepu. Při tomto základním cviku kromě nohou skvěle pracuje právě i střed těla.

MÝTUS 5: Chceš vypadat jako kulturista, trénuj jako kulturista

Realita: S touto větou jste se možná již setkali. Zatímco mnohé toto prohlášení inspirovalo začít tvrdě makat, jiní se začali snažit doslova imitovat tréninky profesionálů. Kopírování tréninků od profesionálních kulturistů je hloupost, jelikož „instrukce“ elitních kulturistů prakticky nemají význam pro průměrného cvičence bez genetického potencionálu a bez steroidů. Kromě toho, že profesionální kulturisté již mají mnoho odcvičeno, mají výborný genetický základ, a vy zkrátka nemůžete chtít po svém těle to samé, obzvlášť pokud cvičíte krátkou dobu, tělo na steroidech také regeneruje úplně jinak.

Snahou přesně okopírovat trénink profíků si můžete spíše přivodit zranění, či způsobit přetrénování.

MÝTUS 6: Ženy by neměly zvedat těžké váhy

Realita: Až příště půjdete do posilovny, podívejte se na všechny si ty rotopedy a běžecké pásy. Většinu času je tato oblast ovládnuta ženy, které celý svůj trénink v posilovně stráví v aerobní zóně. Samozřejmě to tak není vždy, a trend se naštěstí už začíná obracet, ale běžně vidíte spíše málokdy ženu, která cvičí i s použitím činek. Bohužel spoustu žen stále věří v to, že pokud budou cvičit s váhami, drasticky nabydou na objemu. To je samozřejmě hloupost. Ženy nemají genetický předpoklad k tomu, aby po silovém tréninku přibraly extrémně svalové hmoty. Co se ve skutečnosti stane je, že zvedání vah naopak posílí ženské tvary, vytvaruje a pomůže se zbavit nadbytečného tuku. To, co dělá ženy „mohutné“ , nejsou činky, ale jídlo.

Zdroj: www.kulturistika.com