Profesionální trenérka fitness

Blog

Mýty ve fitness - část čtvrtá
Mýty ve fitness - část čtvrtá

MÝTUS 11: Cvičení během těhotenství zvyšuje riziko potratu a vrozených vad

Realita: S povolením lékaře je cvičení během těhotenství naopak velmi zdravé. Studie ukazují, že ženy které v těhotenství cvičí, mívají i jednoduší porod. Také se jim po porodu lépe vrací na původní váhu.

MÝTUS 12: Večer nemůžu jíst sacharidy

Realita: Důležitější, než to v kterou hodinu kolik sacharidů sníte, je to, jak vám sedí do celkového příjmu za celý den. Jinak se obecně večer sacharidů bát nemusíte. Na večer si však již dejte spíše komplexní sacharidy, jako jsou ty obsaženy v rýži, bramborech a podobně.  

 

MÝTUS 13: Ženy nepotřebují / neměly by užívat suplementy

Realita: Ačkoliv suplementy rozhodně nejsou nutností u každého, pokud ale již cvičíte častěji a intenzivněji, měly byste jejich užívání zvážit. Není jediný důvod pro to, proč by suplementy ženy užívat neměli a muži ano. Suplementů existuje celá řada. Ta správná suplementace vám může pomoci k lepšímu spalování, lepší regeneraci, a lepšímu progressu obecně. Důležitý je také dostatečný příjem vitamínů.

MÝTUS 14: Fitness výzvy

Realita: Určitě jste se již setkali s nejrůznějšími fitness výzvami kolujícími po internetu. Ve většině jde o měsíční výzvu, zaměřující se například na cvičení břicha / dřepování a podobně. Tento typ „tréninku“ je naprostá hloupost. Sval potřebuje čas na regeneraci, a ne cvičení každý den s postupným přidáváním zátěže. Co se navíc týče například dřepovací výzvy, při vykonávání pouze dřepů s vlastní váhou, se vám tělo příliš nevytvaruje.

Zdroj: kulturistika.com